CFL Rosters & Schedule

Week  1 – Opening Sunday

3:00 – Mandatory Workshop“No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – Auburn  vs  Louisville

5:00 – UGA vs Alabama

6:00 – Florida  vs Georgia Tech

Week  2

3:00 – Mandatory Workshop – “No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – Georgia  vs Florida

5:00 – Alabama vs Louisville

6:00 – Auburn  vs Georgia Tech

Week 3

3:00 – Mandatory Workshop“No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – Alabama vs Florida

5:00 – Auburn vs Georgia

6:00 –Louisville  vs Georgia Tech

Week  4

3:00 – Mandatory Workshop“No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – Florida  vs  Louisville   

5:00 – Georgia Tech  vs Georgia

6:00 – Alabama vs Auburn

 

Week  5

3:00 – Mandatory Workshop“No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – Georgia Tech vs Alabama

5:00 – Louisville vs Georgia

6:00 – Florida vs Auburn

Playoffs 

 7:00 – 3 seed vs 6 seed

8:00 – 4 seed vs 5 seed

Week  6 – Championship Sunday

3:00 – Mandatory Workshop“No Workshop , No Jumpshot”

4:00 – 1 seed vs winner ( 4 vs 5 )

5:00 – 2 seed  vs winner ( 3 vs 6)

6:00 – 3pt & Dunk Contest

 7:00 – Championship

 

 2016 Columbus Fall League Rosters

 

Louisville

#0 – Keith “KJ” Barbie – FR. – Northside HS (GA)

#1- Shaw Ward – FR. – – Northside HS (GA)

#2 – Aaron Green – SO.  – Northside HS (GA)

#3 – Tony Adams – SO.  –  Northside HS (GA)

#4 – Jhaquez Anderson – SO. – Northside HS (GA)

#5 – CJ Horton – SO. – Northside HS (GA)

#6 – Martell Robinson – SO.  – Northside HS (GA)

#7-Jordan Richardson – JR.  – Northside HS (GA)

#8 – Malik Gathers – JR.  – Northside HS (GA)

#9- Jaylen Tucker – JR. –  Northside HS (GA)

#10 – Chance Hatcher –SO.  – Northside HS (GA)

#12 – Trevon Hall – SR.  –  Northside HS (GA)

 

 Auburn

#1 – Tallique Williams – FR. –  Harris Co. HS  (GA)

#2- Aquzvious Fanning – SR. –  Harris Co. HS  (GA)

#3- Isaiah Garmon – SR. –  Harris Co. HS  (GA)

#4- Rashawn Mckinney – SR. –  Harris Co. HS  (GA)

#5- AJ Coker – SR. –  Harris Co. HS  (GA)

#6- Marcellous Crawl – SR.  –  Harris Co. HS  (GA)

#7- Andrew Grier – JR-  Harris Co. HS  (GA)

#8- RiQueito Leonard – JR. –  Harris Co. HS  (GA)

#9- Anthony Spencer –JR. –  Harris Co. HS  (GA)

#10- Kobe Hudson – FR. – Troup Co. HS (GA) 

 

Georgia  

# 1 – Christian Porter – JR.-  Smiths HS (AL)

# 2 – Demontray Harris – SR. – Smiths HS (AL)

# 3 – Dwight Amos – SO. – Smiths HS (AL)

# 4 – William Reaves – SR. – Brookstone HS (GA)

# 5 – Jamie Sheek – SR. – Brookstone HS (GA)

# 6 – AJ Harris- SR. – Brookstone HS (GA)

# 7 – Asim Ahmed – SR. – Brookstone HS (GA)

# 8 – Charles Swift – FR. –  Brookstone HS (GA)

# 9 – Saarib Zafar – FR. – Brookstone HS (GA)

# 10 – Antione Pitts – SR. – Auburn HS (AL)

# 11 – Gordy Pease – FR. – Brookstone HS (GA)

#12 – Taylor Harris – FR. – Brookstone HS (GA)

 

Florida

# 1 -Ahmad Maddox –  FR.  – Hardaway HS (GA)

# 2 – Royce Pickett-  FR.  – Hardaway HS (GA)

# 3 – Matthew Pennington- SO – Hardaway HS (GA)

# 4 – Corinthian Weaver – FR. – Hardaway HS (GA)

# 5 – Orion Lowe – JR. – Hardaway HS (GA)

# 6 -Antuan Dorcth – FR. – Hardaway HS (GA)

# 7 – Treyvon Williams –FR. – Hardaway HS (GA)

# 8 – Jaylen Ridely – JR. – Hardaway HS (GA)

# 9 – Harold Moore –  SO. – Hardaway HS (GA)

# 10 – Greg Countryman – JR. – Hardaway HS (GA)

 

Georgia Tech

# 1 – Quran Hopkins – 8th – Double Churches MS (GA)

# 2 – Semaj Jackson – SO. –  Smiths  HS (AL) 

# 3 – Anthony Rogers – Senior – Smiths  HS (AL)

# 4  Eric Butler – FR. –  Smiths HS (AL)

# 5  – Tre Elston – JR.   – Auburn HS (AL)

# 6 Preston Cook- JR. – Auburn HS (AL)

# 7  Jalen Myrick – JR. –  Northside Columbus HS (GA)

# 8  Jamal Warner – SO. – Spencer HS (GA)

# 9  – Lawson Danley – SO. – Auburn HS (GA)

# 10  – Devan Porter Wilson –SR. – Shaw HS (GA)

# 11 – De ‘Quan Martin – SR. – Shaw HS(GA)

#12 – Sidney Bedell – SR. – Northside Columbus HS (GA)

 

Alabama

# 1 – Jaylen Madden – JR. – Smiths HS (AL)

# 2 – Kentray Mercer- JR.  – Smiths HS (AL)

# 3  – TJ Butler – Senior – Smiths HS (AL)

# 4  – Garrison Brooks – SR – Auburn HS (AL)

# 5 – Justin Brooks- SO – Auburn HS (AL)

# 6 – Jaelin McCurdy – SO – Auburn HS (AL)

# 7  – Keundrea Campbell – FR – Webster HS (GA)

# 8 -Tyler Wood – SR –  Ballard Christian School (AL)

# 9 – Leroy Adderley –SO. – Calvary Christian (GA)

# 10 – Codarius Turner – SR. – Buelah HS (AL)

#11 – Dequindre Caldwell SR. – Buelah HS (AL)

#12 – LeTezman Turner – SO – Buelah HS (AL)